Saturday, October 3, 2009

تجمع اعتراضی خانوادههای دستگیرشدگان 27 شهریور و فعالین دانشجوئی

تجمع اعتراضی خانوادههای دستگیرشدگان 27 شهریور و فعالین دانشجوئی

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران

تجمع اعتراضی خانواده های دستگیر شدگان 27 شهریور و فعالین دانشجوئی در مقابل دادگاه انقلاب

بنابه گزارشات رسیده خانواده های دستگیر شدگان روز 27 شهریروماه و خانواده های فعالین دانشجوی پارک جمشیدیه در مقابل دادگا انقلاب دست به تجمعات اعتراضی زدند و خواستار آزادی عزیزان خود هستند.

امروز شنبه 11مهرماه حدود 70 نفر از خانواده بازداشت شده ها در مقابل دادگاه انقلاب به انتظار خبر کفالت و وثیقه برای عزیزانشان با نگرانی تجمع اعتراضی بر پا کردند اگر چه عدۀ کمی از آنها آزاد شده اند اما هنوز عده ای زیادی بدون تفهیم اتهام و بلاتکلیف در زندان بسر می برند.علیرغم گذشت بیش از 2 هفته هنوز نام عده ای از دستگیر شدگان به تایید دادگاه انقلاب نرسیده است.
خانواده ها با نگرانی و خشم زیاد خواهان جوابگویی مسئولان دادگاه انقلاب در مورد وضعیت عزیزانشان بودند چرا که در این مدت هیچ کس جوابگوی آنها نبوده است..یکی از شیوه های فریب دادگاه انقلاب که اخیرا برای بازداشت عده ای از افراد که در راهپیمایی ها و تجمعات حضور داشتند این است که ماموران نیروی انتظامی موبایل و یا کارت شناسایی این افراد را ضبط می کنند و آنها را آزاد می کنند اما بعد از مدتی از دادگاه با آنها تماس می گیرند که برای گرفتن موبایل و یا کارت شناسایی خود به طبقه سوم واحد امنیت مراجعه کنید . این افراد بعد از مراجعه به این شعبه در همان جا بازداشت و روانه زندان اوین می شوند.
افرادی که تا به حال با این شیوه فریبکارانه حسن زارع دهنوی معروف به حسن حداد بازداشت شده اند عبارتند از؛ جواد جلالی فر 27 ساله و متاهل ، ‌مهرنوش محمدی 23 ساله ، نریمان معصومی 21 ساله می باشند.
همچنین تعدادی از خانواده های فعالین دانشجویی که دیروز در پارک جمشیدیه با یورش مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و به نقاط نامعلومی منتقل شده بودند ،امروز به دادگاه انقلاب مراجعه کردند .اسامی این افراد هنوز به تایید دادگاه انقلاب نرسیده و خانواده ها در بلاتکلیفی و انتظار بسر می برند.
دیروز تا پاسی از شب خانواده ها در مقابل اداره پیگیری اطلاعات به انتظار خبری از عزیزان خود ایستاده بودند که هیچ گونه جوابی به آنها داده نشد.
گفته می شود که 3 نفر از آنها صبح روز شنبه 11 مهر ماه بدون کفالت و وثیقه آزاد شدند اما از سایر دستگیر شدگان و مکان نگهداری آنها هنوز اطلاعی در دست نیست

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، یورش و دستگیری فعالین دانشجوئی و ادامه بازداشت دستگیر شدگان روز 27 شهریور را محکوم می کند و از دبیر کل و کمیسر عالی حقوق بشر برای گرفتن تصمیمات لازم اجرا خواهان ارجاع پرونده نقض حقوق بشر این رژیم به شورای امنیت سازمان ملل است

11 مهر 1388 برابر با 3 سبتامبر 2009
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
دفتر دبیرکل سازمان ملل
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
سازمان دیدبان حقوق بشر